سؤالات متداول در مورد مبلمان چوبی(قسمت اول)

سؤالات متداول در مورد مبلمان چوبی

 در ادامه چند سؤال متداول در مورد مبلمان چوبی و جواب‌های آنها مطرح شده است:

چرا مبلمان چوبی جامد بسیار گران است؟

عوامل زیادی وجود دارد که قیمت مبلمان چوبی جامد را تعیین می‌کند. برای مثال عرضه و تقاضا. از آنجا که بهترین مبلمان چوبی جامد از چوب سخت ساخته می‌شود و درخت این چوب آهسته تر رشد می‌کند , این امر عرضه را محدود می‌کند و هزینه را بالا می‌برد. همچنین ممکن است تولید مبلمان چوبی جامد در مقادیر انبوه سخت تر باشد زیرا هر قسمت از یک قطعه چوب جامد باید با یک مشخصات بریده شود، در حالی که ساخت این قطعات مدولار (ریز و کوچک) با چوب مصنوعی آسان تر است.

چوب مصنوعی (کارخانه‌ای) چیست؟

چوب مصنوعی از دو لایه تشکیل شده است. لایه بالایی از یک روکش چوبی نازک و واقعی تشکیل شده است که پس از آن لایه ای از کامپوزیت چوب را که معمولاً یک چوب فیبری ذره‌ای است، پوشانده است.

بهترین نوع چوب برای مبلمان کدام است؟

چوب‌های سخت بهترین نوع چوب برای مبلمان هستند. چوبی که یافت آن برای ساخت مبل هر روز سخت و سخت تر می‌شود. مبلمان ساخته شده با چوب سخت دارای ترکیبی از زیبایی و دوام است که با هیچ چوب نرم و یا مهندسی شده مطابقت ندارند. در حالی که چوب‌های نرم می‌توانند زیبا باشند، اما تقریباً به اندازه چوبهای سخت دوام ندارند. از طرف دیگر، در حالی که تعداد زیادی از چوبهای بادوام بسیار مهندسی شده در بازار وجود دارد، در حال حاضر با فرآیندهای فناوری نمی‌توان شخصیت طبیعی و زیبایی چوب سخت را تقلید کرد.

قوی ترین چوب چیست؟

طبق آزمایش سختی ژانکا (Janka) که درجه‌ی سختی سخت ترین چوب‌های کره زمین را اندازه گیری می‌کند، سخت ترین چوب lignum vitae (Guaiacum sanctum) است که دارای ibf 4500 در مقیاس ژانکا است.

کدام چوب برای مبلمان مناسب است؟

در حالی که به طور کلی چوب‌های سخت برای مبلمان بهتر هستند، انتخاب بهترین چوب برای ساخت مبلمان اغلب شامل تعادل در عوامل چگالی چوب و زیبایی آن است. یک نوع خاص از چوب سخت که کار عالی در این زمینه انجام می‌دهد، افرای برگ قرمز (Red-Leafle Maple) است. افرای برگ قرمز زیر مجموعه‌ای عجیب از چوب افرا است که در مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرای برگ قرمز معمولاً از الگوی دانه ای نفیس و رنگ پر جنب و جوش تر از افرای معمولی برخوردار است.

چوب لاستیکی چیست؟

چوب لاستیکی چوبی است که اغلب در مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به عنوان چوب سخت آسیایی یا Hevea brasiliensis شناخته می‌شود، چوب لاستیکی که معمولاً در مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد از همان درختی است که از آن لاتکس تولید می‌شود. از آنجا که بالغ شدن چوب لاستیکی فقط ۹ سال طول می‌کشد، می‌توان سریعتر از اکثر چوبهایی که چوبهای سخت طبیعی محسوب می‌شوند، رشد داد. این موضوع باعث می‌شود که چوب لاستیکی به عنوان جایگزین ارزان تر و مطلوب “چوب سخت” باشد.

پاراچوب (Parawood) چیست؟

پاراچوب با چوب لاستیکی که در بالا توضیح داده شد مترادف است.

 

بهترین چوب برای میز تحریر یا میز کاری چیست؟

گیلاس: گیلاس چوبی زیبا است که به هر اتاق سبک می‌دهد. همچنین یک چوب سخت بسیار بادوام است. به همین دلیل برای میزها بسیار محبوب است.

بلوط: بلوط چوب سخت و بادوامی‌است که ظاهر چند وجهی زیبایی دارد، بنابراین آن را می‌توان با انواع سبک‌های متفاوت استفاده کرد.

افرا: چوب افرا انتخابی محبوب برای میزها است، زیرا از دوام بالایی برخوردار است و اغلب با قیمت‌های مناسب می‌توان آن را یافت.

بهترین چوب برای میز ناهارخوری چیست؟

گردو: گردو یکی از سخت ترین چوبهای موجود است که اغلب به دلیل ویژگی دانه‌ای زیبا انتخاب می‌شود.

منبع:

www.bassettfurniture.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید