ایده‌هایی برای پر کردن دیوار بین کابینت‌های آشپزخانه

امروزه، دیوار بین کابینت‌ها به عنوان عنصر اصلی طراحی آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود و ایده و برنامه ریزی زیادی در انتخاب مواد و طراحی سطح وجود دارد.

برای پر کردن دیوارهای بین کابینت‌ها کاشی و سرامیک سنتی مطمئناً هنوز هم جای خود را دارند، به ویژه اگر به زیبایی طراحی شده است. اما در آشپزخانه‌های امروزی انواع زیادی کاشی غیر سنتی، از سنگ‌های طبیعی گرفته تا کاشی‌های شیشه ای و فلزی نیز می‌تواند بین گزینه‌های موجود باشد.

در ادامه ایده‌هایی را مطرح خواهیم کرد که با اجرای هر کدام از آنها یک طراحی منحصر به فرد برای آشپزخانه منزل خود ایجاد کنید.

  • کاشی‌های سیمانی

ملانی بورستین، طراح داخلی مستقر در لس آنجلس، توضیح می‌دهد: من فکر می‌کنم که کاشی‌های سیمانی هندسی شروع به مد شدن دوباره کرده‌اند. آنها در گذشته به دلیل طرح‌های جالب خود به محبوبیت رسیدند و اکنون دوباره شروع به تکرار شدن می‌کنند.

 

  • طرح‌ها یا رنگهای مرسوم و مد روز

از آنجایی که خانه‌های ما به معنای منعکس کردن سبک شخصی ما هستند، نه شخص دیگری اگر علاقمند به الگو یا طرح‌های رنگی مرسوم باشید، توصیه می‌کنیم که حتماً از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از سنگ مرمر استفاده کنید. تخته کار و دیوار بین کابینت آشپزخانه‌ی سنگ مرمر زیبا، ظاهری شیک و جذاب به آشپزخانه‌ی شما می‌دهد که این سبک آن را به بسیاری از سبک‌های مختلف اعم از فوق مدرن تا سنتی سازگار می‌کند.

 

  • کاشی‌کاری دیوار تا سقف

اگر انتخاب مواد شما برای بک گراند از نوع تخته سنگ یا کاشی باشد، آن را تا آخر کابینت‌های بالایی خود ببرید و ادامه دهید. بنابراین اگر مشکلی با هزینه ندارید، کاشی‌های پشتی را تا کل سقف بکشید. چرا که در این حالت آشپزخانه لوکس به نظر می‌رسد و آن را بلندتر نشان می‌دهد.

 

  • کاشی‌های سه سانتی

اگرچه کاشی‌های سه سانتی کلاسیک هستند، اما اگر در انتخاب آنها حوصله به خرج داده و رنگ، الگو، طرح یا بافت زیبایی را انتخاب کنید، بسیار شیک و ظریف دیده خواهد شد.

 

  • متریال‌ها و کاشی‌های فلزی و آینه‌ای

این دو نوع کاشی اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. چرا که صاحبان خانه به دنبال سبک‌های منحصر به فرد اما ظریف برای دیوارهای خالی آشپزخانه یا پشت سینک مرطوب هستند. همراه با کاشی‌های آینه ای یا فلزی، از نورپردازی استفاده کنید تا جلوه ای چشمگیر داشته باشید. همچنین در طول روز، اطمینان حاصل کنید که نور طبیعی آفتاب زیادی به این دیوارها برسد.

  • سنگ‌های آنتیک و طرح آجر

با وجود فناوری پیشرفته، تقریباً گزینه‌های بی پایانی برای پوشش دیوارهای خالی آشپزخانه وجود دارد. اگر می‌خواهید یک بک گراند با ظاهری کمی‌قدیمی‌داشته باشید، به دنبال سنگ‌های آنتیک طرح آجری بگردید. آنها نظاهر قدیمی‌جذاب به آشپزخانه می‌دهد. جلوه سنگ آنتیک را می‌توان در کاشی‌های مات یا تخته سنگ‌های مات، کرمی، قهوه‌ای یا خاکستری نیز مشاهده کرد که به خصوص در آشپزخانه‌های با مضمون لوکس بسیار محبوب هستند.

 

  • استفاده از کاشی‌های رنگی

بیشتر افراد از رنگهای خنثی (سفید، خاکستری یا بژ) برای پر کردن دیوار بین کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌کنند. اما امروزه می‌توانید کاشی‌های تقریباً به هر رنگ دلخواه خود را پیدا کنید، از سیاه گرفته تا زرد، هر رنگی که بخواهید.

دیوار بین کابینت‌ها فرصتی مناسب برای معرفی سبک شخصی است که طراحی آشپزخانه را انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید آشپزخانه منزل شما لوکس به نظر برسد، سراغ کاشی‌های سیاه یا خاکستری ذغالی بروید. تقابل عناصر اطراف مانند کابینت و میزهای متفاوت باعث ایجاد درام لوکس مورد نظر خواهد شد.

 

  • متریال های جدید

در شرایطی که همه می‌خواهند زیبایی خانه‌هایشان بی نظیر باشد، آمدن مواد جایگزین پشت پرده به بازی اجتناب ناپذیر است. لزومی‌ ندارد که برای پر کردن دیوار خالی بین کابینت‌ها حتماً از کاشی استفاده شود، بلکه ورقه‌های فلزی هم می‌توانند گزینه‌ی خوبی باشند. برخی مواد مورد علاقه برای این منظور عبارتند از: استیل ضدزنگ، مس، آلومینیوم و روی.

همین موضوع مواد شیشه ای نیز صدق می‌کند. شما امروزه می‌توانید انواع کاشی‌های شیشه‌ای را پر کردن دیوار خالی بین کابینت‌های خود تهیه کنید.

چرا از مخلوطی از مواد مختلف مانند شیشه و استیل استفاده نکنیم؟ برخی افراد حتی خلاق می‌شوند و پارچه ای را در پشت شیشه قرار می‌دهند تا بدون نگرانی در مورد تمیز کردن یا خطر آتش سوزی، ظاهری بی نظیر ایجاد کند.

منابع:

www.mydomaine.com
sebringdesignbuild.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید