بررسی چند نوع چوب پرمصرف در مبلمان

در این مقاله برخی از بهترین چوب‌هایی که در ساخت مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرند گردآوری شده است. با کمی‌ دقت متوجه می‌شوید که اکثر ‌این چوب‌ها متعلق به خانواده چوب سخت هستند:

افرا

چوب افرا می‌تواند چوب مبلمان ایده آل باشد. در حالی که انواع مختلفی از چوب افرا وجود دارد، تقریباً همه بسیار بادوام هستند و مبلمان زیبایی را ایجاد می‌کنند و پوشش خیلی خوبی هستند. افرا به طور طبیعی غیر سمی ‌است، بنابراین اغلب در ساخت تخته‌های برش آشپزخانه استفاده می‌شود. بسته به نوع افرایی که به آن علاقه دارید چندین الگوی دانه ای موجود است.

ماهاگونی(ماهگون)

یکی از چوب‌های سنتی در ساخت مبلمان چوب ماهاگونی است. از نظر وزنی سبک تر از برخی دیگر از انواع چوب‌های موجود در این مقاله است، اما استحکام بلوط را دارد. اکثر افراد تصور می‌کنند که چوب ماهاگونی فقط در رنگ قهوه ای مایل به قرمز وجود دارد، اما رنگهای روشن تری از آن نیز وجود دارد. چوب ماهاگونی واقعی از آمریکای لاتین گرفته شده است و یافتن آن سخت تر است و می‌تواند گران باشد.

بلوط

چوب بلوط بسیار با دوام ‌است و به طور معمول برای کفپوش و مبلمان آشپزخانه استفاده می‌شود. چوب بلوط زیباست، اما با گذشت زمان می‌تواند زرد شود. در حالی که بلوط قرمز کمی ‌تیره و متخلخل است. همچنین زیبا به نظر می‌رسد و نسبتاً ارزان است. بلوط چوب بسیار خوبی برای مبلمان است.

 

گیلاس

یکی از جالب ترین خصوصیات چوب گیلاس این است که با گذشت زمان تیره می‌شود و این تیره تر شدن به آن ظاهری بسیار غنی می‌بخشد. رنگ گیلاس رنگی است که بیشتر افراد آن را دوست دارند. اما علاوه بر رنگ چوب گیلاس ویژگی‌های دیگری نیز دارد که آن را محبوب می‌کند. این چوب نسبتاً سخت است و می‌تواند در برابر خراش و ضربه مقاوم باشد. این چوب دانه یکنواخت است و سمی‌ نیست.

کاج

در واقع ما عادت کرده‌ایم که کاج‌های گرهی را در باغ‌ها، روستاها و جاهای مشابه ببینیم. بنابراین به طور طبیعی تصور می‌کنیم کاج ماده خوبی برای مبلمان است.اما کاملاً برعکس است. چوب کاج نرم است و به راحتی آسیب می‌بیند. اما بسیار ارزان است.

سدر

چوب سدر نسبتاً نرم است بنابراین برای مبلمان داخل منزل ایده آل نیست. با این حال، برای مبلمان فضای باز، بسیار مناسب است. این چوب به طور طبیعی ضد آب است. معمولاً کمدهایی که از سدر ساخته می‌شوند را دیده‌اید، معمولاً کیفیت آن اشکالات را میپوشاند.

منبع:

www.bassettfurniture.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید