انواع دستگیره‌های درب های داخلی (قسمت دوم)

  • دستگیره‌ی درب کروی

دستگیره‌های درب کروی صدها سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طور معمول به شکل کروی هستند. با چرخش می‌توان از آنها برای باز کردن در استفاده کرد و در صورت لزوم می‌توان از نوع قفل دکمه‌ای که در مرکز آن قرار می‌گیرد برای افزایش امنیت استفاده کرد. آنها در انواع و اقسام سبک‌ها و جنس‌ها در بازار موجود هستند، مانند دستگیره درب‌های چدنی عتیقه برای استفاده در ساختمان‌های دارای طراحی دکوراسیون داخلی سنتی و کلاسیک، در جنس استیل و کرومی‌جلا یافته یا شیشه‌ای برای دکوراسیون معاصر و مدرن تر. همچنین در درب‌های منازل دارای دکوراسیون سنتی می‌توانید دستگیره درهای داخلی را که بیشتر برای اهداف تزئینی استفاده می‌شود، از نوع کروی خریداری کنید و یک ویژگی خاص را به درب داخلی منزل خود اضافه کنید.

  • دستگیره‌ی درب انگشتی

دستگیره‌های درب انگشتی بیشتر در حمام‌ها استفاده می‌شود. این دستگیره‌ها ساز و کار دارند، و چرخش قفل شستی به داخل و خارج قفل را به روزنه‌ی قفل روی چهارچوب در منتقل می‌کند و در را در وضعیت باز یا بسته قرار می‌دهد. دستگیره‌های درب انگشتی برای حفظ حریم خصوصی مانند سرویس بهداشتی و حمام استفاده می‌شود، نه برای حفظ امنیت درهای بیرونی منزل. چراکه سیستم چرخش شستی در موارد اضطراری می‌تواند با یک چرخش سکه در داخل آن از کار خارج شود.

  • دستگیره‌ی درب کابینت فنجانی

دستگیره‌های درب کابینت فنجانی به دلیل سهولت در گرفتن و باز کردن، مخصوصاً در کابینت‌ها و مبلمان دارای مواد سنگین، دسته مناسبی برای کشوها، کابینت‌های آشپزخانه و موارد دیگر هستند. آنها به یک شکل نیمه دایره ای خمیده کلاسیک، در طیف وسیعی از رنگ‌ها و طرح‌ها متناسب با سبک منزل یا تکه مبلمان شما موجود هستند.

  • دستگیره‌ی درب کابینت فشاری

دستگیره‌های درب کابینت فشاری در اندازه‌ها، شکل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند تا لمس‌های نهایی در راستای سبک مبلمانتان به منزل شما اضافه کنند. دستگیره‌های فشاری درب کابینت‌ها می‌توانند در طرح‌های خمیده یا خطی کوچک باشند، در حالی که دستگیره‌های سنتی تر شامل دسته‌های کلاسیک D و دسته‌های چدنی هستند.

  • دستگیره‌ی درب کابینت برجسته

دستگیره درب کابینت برجسته نیز می‌تواند برای درب و کمد‌های دیواری، برای به روزرسانی اتاق یا اضافه کردن لمس‌های نهایی به یک تکه مبلمان استفاده شود. این دستگیره‌ها در طیف وسیعی از سبک‌ها، شکل‌ها و رنگ‌ها متناسب با سبک منزل شما موجود هستند، از دستگیره‌های مربعی معاصر گرفته تا جنس برنج سنتی و دستگیره‌های مدور چوبی.

جنس برخی از انواع دستگیره‌های بالا می‌تواند از جنس نایلون یا آلومینیوم باشد. نایلون قوی، کاربردی و بهداشتی است. این ماده در رنگهای روشن قابل تولید است و درخشش شدید خود را حفظ می‌کند و در هنگام لمس راحت و گرم است. می‌توان آن را در طرح‌های مختلفی به صورت یکپارچه شکل داد و بدین ترتیب ماده‌ای مناسب برای ساخت بسیاری از محصولات است.

محصولات آلومینیوم از دیرباز به عنوان جایگزین اقتصادی سایر مواد شناخته شده‌اند. آلومینیوم واقعاً ماده‌ای شگفت انگیز است. آلومینیوم به راحتی در دسترس بوده و با رسیدن به انتهای عمر مفید خود کاملاً قابل بازیافت است. در حال حاضر آلومینیوم را می‌توان در طرح‌های جذاب تر تولید کرد و ماده‌ای مناسب برای به کار بردن در مواد یراق آلات پروژه‌های دارای بودجه‌ی کم است. این فلز سبک وزن است که باعث می‌شود مانور روی آن و ساخت محصولات مختلف با آن آسان شود. آلومینیوم در واقع نیاز به نگهداری چندانی نداشته و در برابر خوردگی مقاوم است.

منابع:

www.doorsuperstore.co.uk
www.handles4doors.co.uk

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید