نکاتی برای طراحی دکوراسیون منزلتان به سبک روستیک مدرن

دو سبک مدرن و روستیک معمولاً در دو دسته طراحی متفاوت قرار می‌گرفتند. بعدها روزی رسید و رابطه زیبایی بین این دو شکل گرفت. ویژگی‌های طبیعی و آرامش بخش طراحی روستیک با خطوط تمیز و لوکس طراحی مدرن یکی از جذاب ترین (و محبوب ترین) سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی را ایجاد می‌کند.

در ادامه چند ترفند و نکته برای طراحی و اجرای چیدمان و تزئین منز‌لتان به سبک روستیک برای شما گردآوری شده است.

  1. طراحی به سبک روستیک مدرن حتماً باید لهجه‌های چوبی داشته باشد

در هنگام تلاش برای دستیابی به یک طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک مدرن، چند عنصر مهم وجود دارد که باعث می‌شود ایده پردازی روستیک مدرن ایده آل شود. یک عنصر مهم در کلیه اتاق‌های روستیک مدرن استفاده از لهجه‌های چوبی است. این که آیا این استفاده از چوب در یک کالای هنری چوبی، یک میز جلومبلی منحصر به فرد یا لوازم تزئینی از تُن‌های گرم چوب باشد فرقی نمی‌کند، در این سبک همیشه از کاربرد چوب استقبال می‌شود.

  1. طرح‌های رنگی خنثی در طراحی روستیک مدرن

به خاطر داشته باشید که رنگ خنثی به معنای کسل کننده نیست! یک روش عالی برای زنده کردن یک طرح رنگی خنثی، استفاده از رنگ‌های شاد در بالش‌ها و کوسن‌ها است. بدین ترتیب در آینده وقتی آماده شدید تا رنگ دیگری را در فضای مورد نظر خود امتحان کنید، به راحتی قابل تغییر هستند و می‌توانند ظاهر منزل‌تان را کاملاً تغییر دهند!

با خنثی نگه داشتن طرح رنگ، منزل شما به طور خودکار به فضایی آرامش بخش تبدیل می‌شود.

  1. با انتخاب پارچه‌های گرم کمی ‌ملایمت به منزل‌تان اضافه کنید

خانه بی نقص به سبک روستیک مدرن بدون منسوجات دنج کامل نمی‌شود. از آنجا که خطوط تمیز طراحی مدرن گاهی ممکن است خشن به نظر برسد، مهم است که فضای موجود را با استفاده از منسوجات متعادل کنید. ادغام بافت نرم در فضا عامل مهمی‌است که باعث می‌شود سبک طراحی روستیک مدرن بسیار دلپذیر و گرم شود.

منظور از منسوجات فقط بالش و پرده نیست. برخی اثاثیه‌ی خیره کننده نیز وجود دارند که بافتهای رویایی را نیز در خود گنجانده اند. گنجاندن ترکیبی از مبلمان اثاثه یا لوازم داخلی بدون روکش روشی آسان برای حفظ احساس گرم و دنج بدون دردسر است.

  1. طراحی روستیک مدرن عاشق عتیقه‌هاست!

اتاق‌های پذیرایی به سبک مدرن روستایی با داشتن گره ای به سبک التقاطی، مکانی عالی برای تصویری است که عتیقه‌ها به طراحی می‌پیوندند. اضافه کردن یادگاری‌های شخصی که نسل به نسل از اجدادتان منتقل شده اند، نه تنها مبتکران مکالمه عالی هستند بلکه هنگام مشاهده آنها لبخندی به چهره شما می‌آورند. آیا این ایده‌ای نیست که همه ما بهتر است که برای دکوراسیون خانه‌های خود داشته باشیم؟ این که آیا این قطعه اثاثیه‌ای است که زیاد به آن رغبت ندارید یا مجموعه ای که دوست دارید نمایش دهید، تضاد بین لمس‌های مدرن و افزودنی‌های عتیقه باعث می‌شود در فضا احساس جمع بودن (دور هم بودن) و زندگی بیشتر شود.

  1. از مواد و مصالح طبیعی استفاده کنید

رنگ‌های مواد طبیعی نه تنها طبیعی هستند بلکه به عنوان مصالح نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند در بیشتر فضاهای طراحی شده به سبک روستیک مدرن نوعی چوب یا سنگ پیدا خواهید کرد. اصولاً تنها کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید، آیا این ماده تداعی کننده‌ی مانند طبیعت است؟ اگر جواب مثبت است، به احتمال زیاد می‌تواند به طراحی منزل شما اضافه شود.

استفاده از عناصری مانند شومینه سنگی خام و یا سقف چوبی با رنگ گرم حاکی از احساس انسجام با طبیعت است. این نوع رنگ‌ها همچنین چشم را تسکین داده و باعث خستگی بینایی نمی‌شوند. در واقع، آنها از خود راحتی متشعشع می‌کنند.

  1. اثاثیه و مبلمان به سبک روستیک مدرن باید داشته باشد

نکته اصلی طراحی منزل به سبک روستیک مبلمان مدرن است. افزودن مبلمان مدرن که با مواد طبیعی مخلوط شده اند، فاکتوری است که باعث رقم زدن خیره کننده ترین فضاها می‌شود. این بدان معنا نیست که تمام مبلمان مورد نیاز مدرن باشد. شما به راحتی می‌توانید یک یا دو قطعه‌‎ی قوی را برای ایجاد این ویژگی انتخاب کنید.

  1. سعی کنید فضای بیرون را به فضای داخلی روستیک مدرن بیاورید

نکته اصلی یک خانه طراحی شده به سبک روستیک مدرن تمرکز بر ادغام فضای بیرون از منزل به دکوراسیون داخلی است. آسانترین راه برای انجام این کار بدون نیاز به اعمال تغییرات در اتمام کارهای داخلی، ترکیب گیاهان است. اگر علاقه‌ و استعدادی برای پرورش و نگهداری گل و گیاه ندارید، دلگیر نشوید، فضای سبز مصنوعی قوی و مدرن به همان زیبایی است.

اضافه کردن فضای سبز به اتاق، یکی دیگر از راههای عالی برای ایجاد نرمی‌دنج است که در واقع باعث حس خوب آسایش و آرامش می‌شود.

منابع:

www.decorilla.com
www.homedit.com
www.housebeautiful.com
www.decoraid.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید