نکاتی برای طراحی دکوراسیون منزلتان به سبک مدرن

طراحی مدرن بسیاری از تجسم‌های مختلف را در بر می‌گیرد، که می‌تواند تعریف آن را دشوار کند. در ساده ترین توصیف، طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به بازتاب جنبش هنر مدرن در فضای داخلی خانه اشاره دارد. چندین ویژگی اصلی و مضامین طراحی وجود دارد که در طول طراحی مدرن مشاهده می‌شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن سادگی وجود دارد که به آن محبوبیتی همیشگی بخشیده است. خانه‌های دارای سبک مدرن دارای خطوط تمیز و بدون شلوغی هستند، در عین حال می‌توانند راحت و دنج باشند. زیبایی شناسی مدرنیستی محدود به سبک خاصی نمی‌شود، زیرا مبلمان مدرن در بسیاری از خانه‌ها با روایت‌های سبک متفاوتی چیده می‌شود.

در ادامه چند ترفند و نکته برای طراحی و اجرای چیدمان و تزئین منز‌لتان به سبک مدرن برای شما گردآوری شده است.

  • عناصر و قطعات هنری مدرنیستی

هنرمندان مدرنیست دیدگاه ایده آل گرایانه‌ی سنتی از واقع گرایی را رد کردند و تصمیم گرفتند به جای آن، آثار هنری رسا را با رنگ‌های پر جنب و جوش و اشکال متواضع خلق کنند. یک اثر هنری بزرگ با یک قاب نازک یا بدون قاب آویزان بر روی یک دیوار می‌تواند به عنوان یک ویژگی کامل سبک مدرن در منزل شما خودنمایی کند. یک مجموعه هنری کوچک را روی دیوارهای پهن ایجاد، اما از آرایش دیوار گالری خودداری کنید. زیرا این کار ظاهر سبک مدرن را به هم می‌ریزد.

  • رنگ دیوارهای خنثی

پس از سالها تزئینات شلوغ دیوار و کاغذ دیواری‌های با طرح‌های مختلف، مدرنیست‌ها به سمت سکون و آرامش دیوارهای خنثی حرکت کردند. سایه‌های سفید یا خاکستری را برای قسمت داخلی و خارجی منزل انتخاب کنید.

  • خطوط متمرکز شده

ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن اغلب در اطراف خطوط ساده و واضح ساخته می‌شوند. خطوط افقی و عمودی قوی در معماری مدرنیستی در مبلمان و نقوش دکوراتیو تکرار می‌شود. ستون‌های استوانه ای اغلب در خانه‌های مدرن به نمایش در می‌آیند. این شکل‌ها خطوط عمودی را شفاف می‌کنند و کاربرد انقلابی از بتن مسلح را نشان می‌دهند.

  • عناصر صنعتی

اگر نیازی به پیشرفت بتن، فولاد و شیشه به عنوان مصالح ساختمانی نبود، سبک طراحی مدرن وجود نخواهد داشت. بنابراین، با انتخاب زیبایی شناسی صنعتی با روکش‌های آهنی یا استیل و عناصر بتونی، به هسته اصلی مدرنیسم اشاره کنید.

  • اجتناب از درهم و برهمی

روی میزها، طاقچه‌ها، دیوارها و سایر مناطق دیدنی در منزل‌تان را شلوغ نکنید و وسایل اضافی را بردارید. برای رسیدن به فضای داخلی مدرن خود، هر چه کمتر وسایل داشته باشید بهتر است. بنابراین، حتماً چیزهای کوچک جلوی چشم را سازماندهی کرده و اضافی‌ها را حذف کنید.

  • رنگ‌های اصلی

رنگهای اولیه در کانون اولویت‌های بنیانگذاران سبک مدرن قرار داشتند. در نتیجه، دکوراسیون داخلی سبک مدرن با رنگهای جسورانه شناخته می‌شود. قطعات مبلمان، آثار هنری یا فرش‌های به رنگ قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید را به فضای داخلی منزلتان اضافه کنید.

  • طراحی دلباز

داشتن چیدمان طرح باز در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن ضروری است. داشتن فضای باز در هال، پذیرایی و آشپزخانه کمک می‌کند تا ضمن تشویق جریان هوای آزاد، ساختارهای غیر ضروری را در داخل خانه از بین ببرید.

  • مبلمان ساده و کاربردی

طراحان برتر داخلی مدرن مبلمان با خطوط مستقیم و استفاده محدود از دکوراسیون را انتخاب می‌کنند. بنابراین، از مبلمان با پارچه ساده استفاده کنید و از الگوهای برجسته و یا چاپی خودداری کنید.طرح‌های معماری تزئینی مانند قرنیزی و گوشه گوشه مطمئناً در یک خانه مدرن غیر ضروری است. برای حفظ آرامش یک خانه واقعاً مدرن، هنگام طراحی و اجرای درب و کابینت، گزینه‌های ساده تری را انتخاب کنید. نمونه‌های بیشتر از یک سبک مدرن آشپزخانه را در زیر مشاهده کنید.

  • پنجره‌های بزرگ

پنجره‌های بزرگ زیبا به طرز شگفت انگیزی مدرن هستند. با داشتن پنجره‌های بزرگ با هوای تازه و همچنین نور طبیعی بیشتری در حس محبوب مدرن قرار بگیرید.

منابع:

www.decorilla.com
interiordesign.lovetoknow.com
www.housebeautiful.com
www.thespruce.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید