تفاوت‌ها و شباهت‌های دو سبک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و معاصر چیست؟

از آنجا که دو سبک مدرن و معاصر از میان سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی به هم نزدیکند و یکی از سؤالات متداولی است که طراحان ما با آن روبرو هستند، در این مطلب می‌خواهیم به تفاوت‌ها وشباهتهای این دو سبک بپردازیم. در این راستا مجموعه ای از ویژگی‌های برجسته‌ی هر سبک را انتخاب کرده ایم که به راحتی قابل فهم بوده و استفاده از آن آسان باشد.

گرچه بسیاری از مشتریان ما سبک معاصر را با سبک‌های مدرن طراحی داخلی اشتباه می‌گیرند، اما این دو در واقع بسیار متفاوت هستند. اگرچه ممکن است از نظر کلیدی مترادف باشند، اما وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی می‌شود، معاصر در مقابل مدرن می‌ایستد. برای اینکه شما در مورد دو سبک طراحی آگاه تر و پر معلومات تر باشید، ما از طراحان دکوراسیون کمک گرفتیم تا درباره تفاوت‌های بین سبک‌های طراحی داخلی مدرن و معاصری که باید بدانید، دانش خود را به اشتراک بگذارند.

تفاوت‌های دو سبک مدرن و معاصر

 1. طراحی به سبک مدرن دارای عناصر چوبی و سازگار با زمین است. در حالی که سبک‌های معاصر طراحی داخلی، مفهوم مشابه استفاده از مواد طبیعی را استفاده می‌کنند، آنها معمولاً با بتن، استیل و سایر عناصر الهام گرفته از صنعت جفت می‌شوند.
 2. قطعات تزئینی و دکوری مدرن تمایل به عملکردی بودن دارند. در حالی که دکوراسیون‌هایی که دارای طراحی داخلی سبک‌های معاصر هستند بیشتر روی فرم و جذابیت زیبایی شناسی تمرکز می‌کنند.
 3. مفهوم سبک معاصر روان تر است. در حالیکه مفهوم طراحی مدرن از شکل دقیقی از مینیمالیسم، تعادل و خطوط واضح پیروی می‌کند.
 4. فضاهای مدرن معمولاً سرد و خشن نیستند. از طرف دیگر سبک‌های طراحی داخلی معاصر از شدت و جسارت جسورانه ای برخوردار است، مانند سیاه و سفید تک رنگ.
 5. طرح‌های مبلمان معاصر کمی‌منحنی مانند هستند. اگرچه مبلمان طراحی مدرن از خطوط مستقیم و مستحکم حمایت می‌کنند، اما مفاهیم طراحی مبلمان معاصر از نظر دید از بغل ارگانیک تر هستند.
 6. رنگ‌های طراحی مدرن دارای تناژهای خاکی هستند. سبک‌های طراحی داخلی معاصر، تمایل به چسبیدن به پالت‌های سیاه و سفید و خاکستری دارند.
 7. از آنجایی که سبک‌های طراحی داخلی معاصر برای همیشه در حال تحول به جدیدترین موارد است، به انتخاب عناصر مختلفی است که در طراحی مدرن نمی‌توان از آنها استفاده کرد، تمایل دارند.

شباهت‌های دو سبک مدرن و معاصر

 1. زیبایی گرایی هر دو مینیمال (حداقل) است.
 2. هر دو تمایل به فضاهای باز دارند.
 3. هیچ کدام از سبک‌ها طرح‌های زینتی و پر زرق و برق را ترجیح نمی‌دهند.
 4. مبلمان دارای پاهای در معرض دید است.

علاوه بر این، هر دو مفهوم سبک معاصر و مدرن از استفاده از عناصر هندسی لذت می‌برند، به همین دلیل است که مفاهیم طراحی آنها معمولاً از جهات مختلفی مشابه هستند. در یک اتاق مدرن یک لامپ روشنایی هندسی می‌تواند باشد، در حالی که در یک اتاق معاصر می‌تواند یک لامپ روشنایی مجسمه ای در مقیاس بزرگ باشد که روی یک سری پرتوهای در معرض دید در مقابل سقف سفید نصب شده است.

منابع:

www.decoraid.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید