آشنایی با انواع سنگ ساختمانی

سنگ ها چون بسیار زیبا هستند و قسمتی از طبیعت به شمار میروند و همچنین قابلیت ساب خوردن دارند که باعث میشوند به کیفیت روز اول دربیایند و بسیار محکم هستند از محبوبیت خاصی برخوردارند.

سنگ ها به سه دسته کلی تقسیم میشوند:

سنگ تراورتن

کاشی تراورتن مانند کاشی آهک، زیبایی طبیعی و یک دستی را ارائه می‌دهد. پالت نرم و خوش رنگ آن تناژهای خنثی زیبایی را ایجاد می‌کند. از خاکستری تا برنزه و بژ، سطح رنگی آن جلوه‌ای زیبا و منحصر به فرد را رقم می‌زند.

درست مانند سایر انواع کاشی سنگ طبیعی، به راحتی توسط آب قابل شستشو است. به همین دلیل، کاشی تراورتن نیاز به نگهداری اضافی و تعمیر ندارد.

سنگ مرمر

کاشی مرمر اگرچه پر هزینه و گران است، اما لمسی از ظرافت و شیکی را به هر اتاق می‌دهد. اگر می‌خواهید به آشپزخانه یا حمام هر منزلی زیبایی بیفزایید، کاشی‌های مرمر را سریعاً در اولویت قرار دهید. این کاشی همچنین بافت و عمق را، به صورت طرح دار یا رگه دار ارائه می‌دهد.

سنگ گرانیت

گرانیت سنگی طبیعی است که به دلیل وجود لکه‌های طبیعی، از نظر ظاهری و نما شبیه به سنگ مرمر است، گرچه تفاوت‌های قابل توجهی نیز با آن دارد. گرانیت بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است و جایگزین ارزانتری برای سنگ مرمر به نظر می‌رسد. کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی توصیه می‌کنند که از کاشی‌های گرانیتی در اتاق رختشویی یا دیگر فضاهای ثانویه استفاده کنید که عملکرد و هزینه کمتری در اولویت شما قرار دارد.

منابع:

www.floortrends.ca
www.realsimple.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید