انواع دستگیره‌های درب های داخلی (قسمت اول)

دستگیره‌های درب‌ها، کابینت‌ها و کمدها اغلب می‌توانند سبک و زیبایی خاصی را به منزل شما اضافه کنند. بنابراین انتخاب دستگیره مناسب مهم است. برای کمک به شما در تصمیم گیری بهترین انتخاب، ما در این مطلب در مورد دستگیره‌های درب‌ها، دستگیره‌های کابینت و انواع جنس‌های موجود در بازار، اطلاعات مفیدی برای شما گردآوری کردیم.

انواع دستگیره‌های درب

  • دستگیره‌ی درب اهرمی ‌صفحه پشتی

دستگیره‌های اهرمی ‌صفحه پشتی دستگیره‌هایی هستند که با صفحه دو طرفه کار می‌کنند. این دستگیره‌ها به سبک سنتی هستند و می‌توانند در انواع اهرمی‌ دوطرفه و اهرم و قفل یک طرفه که معمولاً برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود، تهیه شوند. این نوع دستگیره فرصتی برای انتخاب طیف وسیعی از سبک‌ها، از فرم کلاسیک گرفته تا مربعی و منحنی را ارائه می‌کند. جنس این دستگیره‌های اغلب از استیل ضد زنگ است.

استیل ضد زنگ ماده‌ای بسیار قوی و بادوام است و برای کاربردهای تجاری در مناطق با پارگی بالا بسیار مناسب است. این ماده در مقاطع مختلف برای پروژه‌های مسکونی و تجاری در دسترس است و بیشتر برای محصولات طراحی شده مانند دستگیره‌های کابینت آشپزخانه و دستگیره‌ی درب استفاده می‌شود.

  • دستگیره‌ی درب طرح گل رُز

دستگیره‌های درب اهرمی ‌طرح گل رُز دستگیره‌هایی هستند که با یک گل رز (محل تکیه گاه دستگیره به درب) مربع یا مدور در دسترس هستند. آنها بسیار کوچکتر از دستگیره‌های اهرمی ‌صفحه پشتی هستند و با قفل همراه نیستند، اما در صورت نیاز می‌توان قفل‌ها را جداگانه اضافه کرد. اهرم و شاسی روی دستگیره‌های طرح گل رز با طیف وسیعی از سبک‌ها متناسب با درب شما وجود دارد، از اهرم‌های ساده از جنس استیل ضد زنگ (stainless steel) گرفته تا کروم جلا داده شده و حتی ترکیبی و از دستگیره‌های خطی گرفته تا منحنی و مربع.

انواع مدرن و معاصر دستگیره‌های درب طرح گل رُز دارای جنس‌های پرسلن و شیشه‌ای نیز هستند. پرسلن عمدتاً برای دستگیره‌های درب داخلی استفاده می‌شود و ماده‌ای بسیار کاربردی و نیازمند نگهداری کم است. این ماده می‌تواند به رنگ سفید، کرم یا سیاه ساده باشد یا با خطوط طلا یا اتصالات برنجی، کرومی ‌و برنز ترکیب شود. اگرچه چندان رایج نیست، اما دستگیره درب پرسلن در رنگهای مختلف نیز در دسترس هستند.

  • دستگیره‌ی درب فشاری

دستگیره‌های فشاری انتخابی مناسب برای درهایی است که نیازی به قفل ندارند و به سمت داخل باز می‌شوند. در درب‌های فضاهای بیرونی، در طیف گسترده ای از سبک‌ها قرار می‌گیرند و اغلب به دلیل سادگی و سهولت استفاده انتخاب می‌شوند. می‌توانید دستگیره‌های فشاری خمیده، دستگیره‌های لبه راست و دستگیره‌های T که در هر انتهایی دارای یک قطعه اضافی هستند، برای ایجاد جذابیت بیشتر نسبت به حالت خطی تر را انتخاب کنید.

منابع:

www.doorsuperstore.co.uk
www.handles4doors.co.uk

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید