آشنایی با انواع سرامیک

کلمه سرامیک از کلمه‌ی یونانی “pottery” گرفته شده که به معنای “سفال” یا “سفالگری” ترجمه شده است. سفال و سرامیک هر دو اصطلاحاتی کلی هستند که اشیائی را که از خاک رس تشکیل شده و با تزئینات یا لعاب سخت شده‌اند، توصیف می‌کنند.

رس ماده ای طبیعی است که توسط سنگ هوازده ایجاد شده است. این ماده نرم و قابل انعطاف است و اگر در دمای بالا پخته شود، به طور دائمی‌سفت می‌شود و آن را به ماده‌ای کاربردی برای ساخت کاشی تبدیل می‌کند.

دنیای کاشی و سرامیک، با خانواده‌ای بی پایان از انواع محصول و سبک‌های مختلف گسترده و دیدنی است. در بازار امروز کفپوش کاشی و سرامیک و محصولات دیواری در طیف گسترده ای از بافت‌ها، طرح‌ها و اندازه‌ها ارائه می‌شود.

هنگامی‌که طیف وسیعی از گزینه‌های طرح و لعاب ترکیب می‌شوند، انواع قابل توجهی از طراحی را برای هر اتاق در هر سبکی ارائه می‌دهند. هدف این است که بدانیم بهترین ترکیب زیبایی، سبک و عملکرد مناسب با بودجه شما برای پوشش کف منزل‌تان چیست.

برای کمک به شما در شناخت، خرید و تصمیم گیری در این مقاله انواع سرامیک، انواع سرامیک‌ها را نام برده و تمامی‌اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب هوشمند را به شما ارائه می‌دهیم.

در نوعی دسته بندی ۳ نوع کاشی سرامیکی وجود دارد: لعاب دار، بدون لعاب و پرسلن (چینی).

کاشی‌های سرامیکی از نوع پرسلن محبوب ترین هستند، اما کاشی‌های شیشه‌ای، کاشی‌های سیمانی، کاشی‌های فلزی و کاشی‌های سنگی نیز وجود دارد. البته هر نوع کاشی برای هر استفاده‌ای مناسب نیست و بودجه خود را هم باید در نظر بگیرید.

کاشی سرامیک

کاشی سرامیک یکی از رایج ترین انواع کاشی است که در منازل یافت می‌شود، چرا که برای بسیاری از کاربردها مناسب است. دوام بالا، کاشی سرامیک را برای هر قسمتی از خانه مانند آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و حتی راه‌های ورودی محبوب می‌کند. نصب و تمیز کردن آن آسان بوده و صدها سبک دارد که می‌تواند برای تمامی‌طراحی‌های دکوراسیون داخلی متناسب باشد.

کاشی پرسلان (چینی)

رایج ترین نوع دیگر کاشی پرسلان است که با کاشی سرامیک تفاوت دارد. جذابیت پرسلان از توانایی آن برای تقلید سنگ طبیعی، آجر یا چوب بودن و راحتی نگهداری آن ناشی می‌شود. علاوه بر این که پرسلان یک کاشی همه منظوره است، در انواع مختلفی از طرح‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف ارائه می‌شود تا امکان طراحی متنوع را در طراحی دکوراسیون یک فضا فراهم کند. پرسلان حتی می‌تواند در خارج از منزل مورد استفاده قرار گیرد، زیرا یخ زدگی، رنگ پریدگی و ترک خوردن نخواهد داشت. سایر کاربردهای کاشی پرسلان شامل استفاده به عنوان کاشی حمام یا آشپزخانه، مناطق پر رفت و آمد و فضای پشت سینک آشپزخانه است.

سرامیک شیشه‌ای

راحت پاک شدن لکه، شیشه را به جایگزینی خارق العاده برای سنگ طبیعی تبدیل می‌کند. آبمیوه‌ی رنگی و هر نوع غذای اسیدی مانند لیمو و سرکه بدون هیچگونه مواد شیمیایی لکه بر را می‌توان از روی آن پاک کرد. این نوع کاشی همچنین زیبایی شفاف و مینیمالیستی را ارائه می‌دهد.

قیمت انواع سرامیک کف بر اساس کیفیت و درجه‌بندی، هزینه حمل و نقل، محل نصب، نوع لعاب و… بر حسب مترمربع و گاهاً به صورت عددی قیمت‌گذاری می‌شود. قیمت سرامیک پرسلنی به دلیل مقاومت بالایی که دارد بالاتر از کاشی و سرامیک معمولی است.

منابع:


www.floortrends.ca

www.realsimple.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید