نکاتی برای طراحی دکوراسیون منزلتان به سبک صنعتی

با توجه به روندهای مدرن شیوه زندگی، جای تعجب نیست که طی چند فصل گذشته شاهد افزایش چشمگیر درخواست‌های مشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌شان به سبک صنعتی بوده ایم. دکوراسیون به سبک صنعتی با مدرنیته‌های براق و جذابیت‌های دنیای قدیمی‌در هم آمیخته و زندگی در تضادها را ایجاد می‌کند.

در واقع طراحی داخلی سبک صنعتی به چه معنی است؟ و هنگامی‌که صحبت از طراحی منازل شما به سبک صنعتی می‌شود، چه کاری باید انجام دادو چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

هنگامی‌که مردم سبک صنعتی را در ذهن خود تجسم می‌کنند، اغلب این سبک را با سقف‌هایی که دارای پنجره‌های بزرگ فلزی سیاه، چوب خام و آجرهای در معرض دید است، مرتبط می‌کنند. اما در واقعیت چنین نیست.

سبک صنعتی به دکوراسیون بدون شلوغی و درهم و برهمی ‌اشاره دارد که از نمای بلند انبارها، کارخانه‌ها و سایر سازه‌های صنعتی الهام می‌گیرد. دکوراسیون سبک صنعتی شامل جزئیات معماری مستقل از جمله استفاده از آجرهای برهنه، فلزات و چوب و همچنین مواد بازیافتی می‌باشد. مبلمان اثاثیه صنعتی معمولاً دارای پوشش کلفت است.

در ادامه چند ترفند و نکته برای طراحی و اجرای چیدمان و تزئین منز‌لتان به سبک صنعتی برای شما گردآوری شده است.

  1. جنس مواد مورد استفاده: از استفاده از پارچه‌های مخمل خواب دار با مبلمان سبک صنعتی اجتناب کنید. در عوض، از با دوام استفاده کنید. از مغازه‌های عتیقه فروشی محلی برای مبلمان ساخته شده از چوب، آلومینیوم، آهن، استیل، قلع، سنگ و مس را خرید کنید، چرا که این مغازه‌ها پر از لوازم خانه‌های به سبک صنعتی هستند. و حتماً از عناصر فلزی پریشانی و کف‌های چوبی، میزهای سنگی و تیرهای فولادی لخت استفاده کنید.
  2. رنگ‌ها: وقتی صحبت از طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی می‌شود، از پالت‌های خنثی که از رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید تشکیل شده استفاده کنید و لایه‌هایی با تناژ تیره اضافه کنید.
  3. اشکال و طرح‌ها: شکل‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی عمدتاً از خطوط مربع و اشکال بلوک تشکیل شده است که باعث ایجاد انسجام مفید در نمای کلی منزل شما می‌شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید از انحناهای ارگانیک و شکل‌های انتزاعی اجتناب کنید، اما آنها را به حداقل برسانید تا یک احساس صنعتی بودن به خوبی منتقل شود.
  4. لوازم تزئینی و جانبی: استفاده از لوازم جانبی را برای خانه‌ای با سبک صنعتی حداقل و محدود کنید. در هنگام تزئین اتاق خوابی به سبک صنعتی، مجدداً سطوح را عاری از لباس و تمیز نگه دارید. به دنبال مبلمان و لوازم جانبی اتاق خواب به سبک صنعتی بگردید که در عین حال معاصر است. دسترسی به هنرهای بزرگ انتزاعی در دیوار، سازه‌های فلزی و سایر اشیاء جالب را که از میان وسایل قدیمی ‌یافته‌اید استفاده کنید. نمای کلی اتاق خواب شما به سبک صنعتی باید با لمس‌های منحصر به فرد سرد و مردانه باشد.
  5. روشنایی: لامپ‌های کف ساده با یک پایان فلزی، منبع نور فوق العاده ای برای نمای صنعتی هستند. همچنین می‌توانید چند لامپ آویز را به فضای خود اضافه کنید!
  6. خلاقیت را با آثار هنری همراه کنید: روشی دیگر برای به ارمغان آوردن جزئیات معماری صنعتی در منزل شما استفاده از آثار هنری برای بیان سبک طراحی هنری شماست! گرافیک‌های جسورانه، نقاشی‌های دیواری و حتی نقاشی نمادهای جسورانه بر روی دیوار آجری در معرض دید روی یک دیوار حس هنری را به اتاق پذیرایی یا اتاق خواب شما القا می‌کند.
  7. لوله‌ها را در معرض نور برجسته قرار دهید: یکی از عناصر امضاء یک اتاق پذیرایی به سبک صنعتی وجود ویژگی‌هایی است که بیشتر افراد تمایل به پنهان کردن آنها دارند، از قبیل مجاری و لوله‌ها.

منابع:

www.decoraid.com
gharpedia.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید